Προκριματικοί αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου

ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Προκριματικοί αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου

Ανακοίνωση Δήμου Λαυρεωτικής:

Το Λαύριο φιλοξενεί τους Προκριματικούς αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής Συλλόγων Ατομικού και Ανσάμπλ, οι οποίοι θα διεξαχθούν στις 6-7-8 Μαΐου 2022, στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου, με την συμμετοχή εκατό ογδόντα τριών (183) αθλητριών από όλη την Ελλάδα.
Οι συγκεκριμένοι αγώνες αποτελούν πρόκριση για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα καθώς και για τους αγώνες CosmoGymπου θα διεξαχθούν στο Μέρσιν της Τουρκίας.
To Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου, φιλοξενεί για ακόμα μια φορά, εθνικής εμβέλειας οργάνωση, και θα υποδεχτεί όλες τις αθλήτριες, και τους θεατές με τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα, όπως αυτά ορίζονται από τις Αρμόδιες Εθνικές Αρχές και συστήνουν 100% αριθμητική πληρότητα θεατών και υποχρεωτική χρήση μάσκας σε κλειστούς χώρους.

• Η είσοδος στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις είναι ΔΩΡΕΑΝ.
• Η διοργάνωση θα έχει απευθείας μετάδοση (livestreaming) στις 6-7-8 Μαΐου 2022.

Σας παραθέτουμε το πρόγραμμα του Προκριματικού Αγώνα Ρυθμικής Γυμναστικής Συλλόγων & Ατομικού και Ομαδικού (Ensemble) Β’ Κατηγορίας (Νεανίδων)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΟΥ
&
ΟΜΑΔΙΚΟΥ (ENSEMBLE)
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (ΝΕΑΝΙΔΩΝ)
Λαύριο, 06-08 Μαΐου 2022
Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06/05/22
09:30 – 10:45 ΑΓΩΝΑΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
10:45 – 10:55 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
10:55 – 12:10 ΑΓΩΝΑΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
12:10 – 12:20 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12:20 – 13:35 ΑΓΩΝΑΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
13:35 – 13:45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
13:45 – 15:00 ΑΓΩΝΑΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
15:00 – 15:20 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
15:20 – 16:35 ΑΓΩΝΑΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
16:35 – 16:45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
16:45 – 18:00 ΑΓΩΝΑΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
18:00 – 18:10 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
18:10 – 19:15 ΑΓΩΝΑΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
19:15 – 19:25 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
19:25 – 20:30 ΑΓΩΝΑΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (στεφάνι-μπάλα)
ΣΑΒΒΑΤΟ 07/05/22
09:00 – 10:15 ΑΓΩΝΑΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
10:15 – 10:25 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
10:25 – 11:40 ΑΓΩΝΑΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
11:40 – 11:50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
11:50 – 13:05 ΑΓΩΝΑΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
13:05 – 13:15 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
13:15 – 14:30 ΑΓΩΝΑΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
14:30 – 14:50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
14:50 – 16:05 ΑΓΩΝΑΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
16:05 – 16:15 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
16:15 – 17:30 ΑΓΩΝΑΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
17:30 – 17:40 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
17:40 – 18:45 ΑΓΩΝΑΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
18:45 – 18:55 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
18:55 – 19:55 ΑΓΩΝΑΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 2 όργανα (κορίνες-κορδέλα)
19:55 – 20:05 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20:05 – 21:00 ΑΓΩΝΑΣ 9ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 4 όργανα (στεφάνι-μπάλα-κορίνεςκορδέλα)
ΚΥΡΙΑΚΗ 08/05/22
09:30 – 11:00 ΑΓΩΝΑΣ 10ου ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ σε 4 όργανα (στεφάνι-μπάλα-κορίνεςκορδέλα)
11:00 – 11:30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
11:30 – 12:15 ΑΓΩΝΑΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ENSEMBLEΝΕΑΝΙΔΩΝ 1η παρουσίαση (5 σχοινιά-5 μπάλες)
12:15 – 12:45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12:45 – 13:30 ΑΓΩΝΑΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ENSEMBLEΝΕΑΝΙΔΩΝ 1η παρουσίαση (5 σχοινιά-5 μπάλες)
13:30 – 14:00 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
14:00 – 14:45 ΑΓΩΝΑΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ENSEMBLEΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η παρουσίαση (5 σχοινιά-5 μπάλες)
14:45 – 15:15 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
15:15 – 16:00 ΑΓΩΝΑΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ENSEMBLEΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η παρουσίαση (5 σχοινιά-5 μπάλες)
16:20 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πήγαινε στην κορυφή