Εβδομαδιαία Τοπική Εφημερίδα

Η ώρα της κάλπης – ΜΑΘΕ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕΙΣ

Μπήκαμε πλέον στην τελική ευθεία για τις εκλογές της Κυριακής 6 Μαΐου 2012.

Λίγα μόλις 24ωρα μάς χωρίζουν από τη σημαντικότερη ίσως εκλογική αναμέτρηση στην ιστορία της μεταπολιτευτικής Ελλάδας. Στο κρίσιμο αυτό ραντεβού με την ιστορία δίνουν 32 κόμματα, συνασπισμοί κομμάτων και μεμονωμένοι υποψήφιοι που έλαβαν το πράσινο φως από το Α’ Τμήμα που Αρείου Πάγου.
Στο διαδικαστικό κομμάτι τώρα, η ψηφοφορία θα αρχίσει στις 07:00 και θα λήξει στις 19:00, ως είθισται τα τελευταία χρόνια. Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος είναι υποχρεωτική. Δικαίωμα ψήφου έχουν όλοι οι Έλληνες πολίτες που διανύουν το 18ο έτος της ηλικίας τους, δηλαδή όσοι έχουν γεννηθεί έως και το έτος 1994, είναι εγγεγραμμένοι σε εκλογικό κατάλογο δήμου και δεν έχουν στερηθεί το δικαίωμα του «εκλέγειν».
Όταν, με το καλό, βρεθείτε μπροστά από την εφορευτική επιτροπή του εκλογικού τμήματος όπου ψηφίζετε, οφείλετε να έχετε μαζί σας την αστυνομική σας ταυτότητα ή τη σχετική προσωρινή βεβαίωση της αρμόδιας αρχής ή το διαβατήριό σας ή την άδεια οδήγησής σας ή ακόμα και το ατομικό βιβλιάριο υγείας (ανεξαρτήτως ασφαλιστικού ταμείου) προκειμένου να γίνει η αναγνώρισή σας.
Όταν κατόπιν πάρετε στα χέρια σας τα ψηφοδέλτια και βρεθείτε πίσω από το παραβάν (η ώρα της αλήθειας!) καλό είναι να γνωρίζετε ότι στην εκλογική μας περιφέρεια, δηλαδή στη Β’ Αθήνας, μπορείτε να σημειώσετε έως και τέσσερις σταυρούς.
Δείτε αναλυτικά τα εκλογικά διαμερίσματα και τα εκλογικά τμήματα του Δήμου Γαλατσίου και να βρείτε πού ψηφίζετε.
Άντε και καλό βόλι!
Δ.Π.


ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΔΗΜΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

• Α’ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
– 1472 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΑΒΑΡΙΚΙΩΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 
έως ΒΕΛΛΙΑΝΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
– 1473 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΒΕΝΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
έως ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ
– 1474 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΔΕΔΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 
έως ΚΑΚΟΥΡΓΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
– 1475 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 
έως ΚΛΩΝΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
– 1476 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΚΟ ΒΙΚΤΩΡΙΑ 
έως ΚΩΦΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
– 1477 (2ο – 8ο Δημ. Σχ. Γαλατσίου, Δρυόπιδος)
από ΛΑΒΑΣΑ ΧΡΥΣΗ 
έως ΜΗΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
– 1478 (3ο – 4ο Γυμνάσιο Γαλατσ., Δρυόπιδος)
από ΜΙΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 
έως ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ
– 1479 (3ο – 4ο Γυμνάσιο Γαλατσ., Δρυόπιδος)
από ΝΤΖΟΥΜΑΝΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 
έως ΠΕΡΙΧΑΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
– 1480 (3ο – 4ο Γυμνάσιο Γαλατσ., Δρυόπιδος)
από ΠΕΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 
έως ΣΚΟΥΦΑΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
– 1481 (3ο – 4ο Γυμνάσιο Γαλατσ., Δρυόπιδος)
από ΣΚΡΙΜΙΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 
έως ΤΣΙΚΑ ΜΑΡΙΑ
– 1482 (3ο – 4ο Γυμνάσιο Γαλατσ., Δρυόπιδος)
από ΤΣΙΛΗΡΑ ΕΙΡΗΝΗ 
έως ΨΩΦΙΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
• Β’ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
– 1483 (3ο Δημοτικό Σχολείο, Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΑΒΑΓΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
έως ΒΑΦΕΑΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
– 1484 (3ο Δημοτικό Σχολείο, Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΒΕΒΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
έως ΓΚΡΕΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
– 1485 (3ο Δημοτικό Σχολείο, Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΓΛΑΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 
έως ΖΩΧΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
– 1486 (3ο Δημοτικό Σχολείο, Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΗΛΙΑΔΗ ΕΛΕΝΗ
έως ΚΑΡΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
– 1487 (3ο Δημοτικό Σχολείο, Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΚΑΣΑΠΗ ΦΑΡΦΥΡΟΥΛΑ
έως ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ ΕΥΔΟΚΙΑ
– 1488 (3ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΚΟΥΦΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
έως ΜΑΛΥΧΑ ΧΡΗΣΤΑ
– 1489 (3ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΜΑΜΑΛΙΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
έως ΜΠΑΚΥΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
– 1490 (3ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
έως ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
– 1491 (4ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
έως ΠΟΤΣΗ ΖΟΥΛΙΕΤΑ
– 1492 (4ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΠΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
έως ΣΠΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
– 1493 (4ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΣΤΑΓΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
έως ΤΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
– 1494 (3ο Δημ., Ελ. Βενιζέλου & Πρωτοπαπαδάκη)
από ΤΣΙΜΠΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
έως ΨΩΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
• Γ’ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
– 1495 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΑΒΔΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
έως ΒΑΡΤΖΑΚΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ
– 1496 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΒΑΣΙΛΑΙΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
έως ΓΙΑΧΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
– 1497 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΓΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
έως ΕΛΣΑΟΥΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
– 1498 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΕΜΕΤΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
έως ΚΑΝΤΕΡΕ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
– 1499 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΚΑΠΑΓΕΡΙΔΗ ΣΟΦΙΑ
έως ΚΟΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
– 1500 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΚΟΛΑΤΣΗ ΘΑΝΑΣ
έως ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ ΤΡΥΦΩΝ
– 1501 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΚΤΑΠΟΔΕΛΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
έως ΜΑΝΤΙΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
– 1502 (1ο & 6ο Δημοτικό Σχολείο, Λ. Γαλατσίου & Καραολή Δημητρίου)
από ΜΑΝΩΛΑ ΑΓΟΡΙΤΣΑ
έως ΜΠΑΧΛΙΤΖΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
– 1503 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΜΠΕΓΕΤΗ ΕΡΙΚΕΤΗ
έως ΠΑΛΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ
– 1504 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ
έως ΠΕΡΤΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
– 1505 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
έως ΣΕΡΓΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
– 1506 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΣΗΣΙΟΥ ΕΛΕΝΑ
έως ΤΑΧΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
– 1507 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΤΕΓΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
έως ΦΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
– 1508 (12ο & 14ο Δημοτικό Σχ., Λ. Γαλατσίου & Καρ. Δημητρίου)
από ΦΑΛΟΥΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
έως ΨΩΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
• Δ’ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
– 1509 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΑΒΑΡΙΚΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
έως ΑΡΩΝΙΑΔΑ ΑΘΗΝΑ
– 1510 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΑΣΗΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
έως ΓΑΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
– 1511 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΓΔΟΥΝΤΟΣ ΣΑΒΒΑΣ
έως ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
– 1512 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
έως ΙΓΝΑΤΙΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ
– 1513 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗ ΑΘΗΝΑ
έως ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
– 1514 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΚΑΤΕΙΝΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
έως ΚΟΤΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
– 1515 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΚΟΥΒΑΔΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
έως ΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
– 1516 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
έως ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
– 1517 (11ο Δημοτικό Σχολείο, Κυμοθόης 16)
από ΜΕΛΕΝΤΗ ΑΣΗΜΩ
έως ΜΠΟΥΡΤΣΟΥΚΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
– 1518 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΜΠΟΥΣΔΡΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ
έως ΠΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
– 1519 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΠΑΝΤΑΖΗ ΑΝΝΑ
έως ΠΕΤΣΑ ΙΟΥΣΤΙΝΗ
– 1520 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΠΕΧΑ ΑΝΝΑ
έως ΣΙΑΦΛΙΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
– 1521 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΣΙΓΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ
έως ΤΖΑΜΟΥΡΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
– 1522 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΤΖΑΝΑΚΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
έως ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ
– 1523 (5ο Γυμνάσιο, Φαύνου & Ωρωπού)
από ΦΙΛΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ
έως ΨΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
• Ε’ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
– 1524 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΑΒΡΑΑΜ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
έως ΒΑΡΦΗ ΣΤΑΜΑΤΑ
– 1525 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΒΑΣΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
έως ΓΚΙΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
– 1526 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΓΚΛΑΒΑ ΕΛΕΝΗ
έως ΖΑΧΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
– 1527 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΖΓΟΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
έως ΚΑΡΑΜΠΟΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
– 1528 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΚΑΡΑΝΖΟΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
έως ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
– 1529 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΚΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ
έως ΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
– 1530 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΛΑΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
έως ΜΕΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
– 1531 (6ο Γυμνάσιο Γαλ., Αλκυόνης & Αιγοσθένων)
από ΜΕΜΗΛΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
έως ΝΗΣΙΩΤΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ
– 1532 (7ο & 15ο Δημοτ., Δρυάδων & Αιγοσθένων)
από ΝΙΑΒΗ ΕΛΕΝΗ
έως ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
– 1533 (7ο & 15ο Δημοτ., Δρυάδων & Αιγοσθένων)
από ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
έως ΡΟΙΔΟΥ ΑΝΝΑ
– 1534 (7ο & 15ο Δημοτ., Δρυάδων & Αιγοσθένων)
από ΡΟΚΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
έως ΣΤΑΙΚΟΥΛΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
– 1535 (7ο & 15ο Δημοτικό Σχολείο, Δρυάδων & Αιγοσθένων)
από ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
έως ΤΣΙΡΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
– 1536 (7ο & 15ο Δημοτικό Σχολείο, Δρυάδων & Αιγοσθένων)
από ΤΣΙΡΙΛΑ ΕΛΕΝΗ
έως ΩΡΟΛΟΓΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ